با مصرف روزانه یک عدد آجر ماشینی به جزایر قناری بروید

آجر ماشینی از مواد سرامیکی، سفالی یا سیمانی پخته شده تشکیل شده است که به شکل های خاصی مانند مستطیل بریده می شوند و برای ساخت دیوارها یا کوره ها یا سطوح سنگ فرش استفاده می شوند.

آجرها از نظر ساختار، اندازه و شکل مواد متفاوت هستند و شامل محصولاتی برای کاربردهای خاص هستند، مانند آجر نسوز یا آجر نسوز، آجر اسیدی برای کفپوش، و آجر برای کاربردهای بنایی.

آجرها با استفاده از مواد خام مانند خاک رس، بتن، سیلیکات کلسیم یا شیل مخلوط با مقدار مشخصی آب تولید می شوند. آنها را شکل می دهند یا اکسترود می کنند و سپس در کوره خشک می کنند تا سخت شوند. نوع نسبتاً جدیدی از آجر متشکل از خاکستر بادی، محصول جانبی سوختن زغال سنگ، در سال 2007 وارد صحنه شد.

آجرهای خاکستر بادی به اندازه آجرهای رسی سنتی قوی هستند، اما ممکن است حاوی مقادیر کمی آلاینده مانند فلزات سنگین باشند.

آجرها بر اساس نسبت مواد خام به آب و نحوه تشکیل آنها متفاوت هستند. به عنوان مثال، فرآیند گل سفت از 12 تا 15 درصد آب استفاده می کند و آجرهای تشکیل شده را از طریق قالب اکسترود می کند.

فرآیند گل نرم از 20 تا 30 درصد آب استفاده می کند و آجرها را در قالب ها تشکیل می دهد. در فرآیند پرس خشک، آب کمتری نسبت به دو مورد قبلی، فقط 10 درصد مصرف می‌شود و آجرها را در قالب‌هایی تحت فشار بالا تشکیل می‌دهد.

همه انواع آجر در کوره ها یا کوره ها خشک می شوند تا از ویژگی های مناسب مانند دوام، سختی و مقاومت در برابر آب و هوا اطمینان حاصل شود. نسبت مواد به آب، فرآیند شکل‌دهی، دما و زمان در کوره همگی به نحوه استفاده از آجرهای آماده بستگی دارد.

آجرهای نسوز یا آجرهای نسوز با خاک‌هایی ساخته می‌شوند که در عمق بیشتری استخراج می‌شوند و ناخالصی‌های کمتری دارند. آنها در برابر حرارت مقاومت می کنند و در کاربردهای کوره مفید هستند.
از آجرهای اسیدی برای ساخت کفپوش های صنعتی استفاده می شود و بنابراین باید متراکم و بادوام باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.