سیم افشان یک و نیم در افسانه های شاه نامه به سیمرغ تشبیه شده است

ویژگی های آنها (میزان، شکل پالس، تکرار نرخ و غیره) تحت تأثیر تخریب قرار می گیرند. بنابراین، شناسایی و شناسایی آنها می تواند اطلاعاتی در مورد مکان، ماهیت، شکل و میزان تخریب ارائه دهد.

تا به امروز، اکثر تحقیقات نظارت بر وضعیت کابل سیم افشان یک و نیم بر اساس PD بوده است. با پیشرفت در توسعه حسگرهای PD، ارتباطات داده‌ها، جمع‌آوری داده‌ها و قابلیت‌های ذخیره داده برای برنامه‌های کاربردی آنلاین و آفلاین، مشاهده دقیق‌تر و دقیق‌تر PD در دسترس قرار گرفته است.

مانیتورینگ آنلاین PD یا اندازه‌گیری‌های PD در کابل‌ها معمولاً با استفاده از ترانسفورماتورهای جریان فرکانس بالا (HFCT) که در اطراف بخش‌هایی از شبکه کابلی بسته شده‌اند، اجرا می‌شوند.

لیست قیمت سیم و کابل -خرید سیم برق از کارخانه - بهترین برند سیم و کابل ایرانی - وایرز کابل

حسگرهای فرکانس فوق‌العاده بالا (UHF) و حسگرهای صوتی برای تشخیص سیگنال‌های PD در اتصالات و پایانه‌های کابل استفاده شده‌اند: حسگرهای UHF می‌توانند به طور موثر هر سیگنال تخلیه کرونا را فیلتر کنند.

از طرف دیگر، حسگرهای فیبر آکوستیک جدید که در برابر تداخل الکترومغناطیسی مصون هستند، فیبرهای نوری پلیمری فلورسنت (F-POFs)، همچنین می‌توانند امکان مشاهده دقیق PD را فراهم کنند.

F-POF از الاستومرهای سیلیکونی شفاف ساخته شده است که می تواند تنش های مختلف را در کابل های HV/EHV تحمل کند.

کاربرد سنسورهای جدید F-POF از طریق آزمایش‌های آزمایشگاهی تأیید شده است و اگرچه در سیستم‌های کابل HVDC مفید است، اما اثربخشی آنها در کاربرد عملی کابل‌های AC هنوز ناشناخته است.

بررسی فرکانس بسیار پایین (VLF) در آزمایش‌های آفلاین متداول بوده است، زیرا به منبع تغذیه کمتری نیاز دارد و می‌تواند سطح ولتاژ تست مورد نیاز برای آزمایش در محل را کاهش دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.