عدم تحمل گلوتن در جامعه با پاستا

پاستا بدون گلوتن می تواند نیازهای فرد سلیاک پاستا چیکن آلفردو را برطرف کند که باید برای جلوگیری از علائم این بیماری از مصرف گلوتن اجتناب کند، در حالی که افراد مبتلا به عدم تحمل گلوتن که در جامعه رو به افزایش هستند، این محصولات را به پاستاهای حاوی گلوتن ترجیح می دهند.
صرفاً افزودن مواد مغذی مختلف با جایگزین کردن مقداری از بلغور یا افزودن آنها به آب مورد استفاده برای تهیه خمیر در سطوح مختلف (1-20٪) از مواد، رایج ترین استراتژی مورد استفاده و تمرکز این بررسی است.
برای بهبود کل پروتئین پاستا ایتالیایی (فراتر از محدوده معمولی 10 تا 15 درصد) یا بهبود میزان اسیدهای آمینه ضروری موجود در پاستا (لیزین، ترئونین، متیونین)، منابع رایج مورد استفاده برای پاستا شامل حبوبات، جوانه غلات، پودرهای لبنی است.
سفیده تخم مرغ، کازئین)، پودرهای سرم گاو، پروتئین ماهی و محصولات تخمیر میکروبی، در طی آسیاب غلات، بسیاری از ویتامین ها از بین می روند که می توان با افزودن بافت های غنی از ویتامین مانند اسفناج، گوجه فرنگی، قارچ، جگر گوساله، تخمه آفتابگردان، گوشت مرغ یا ماهی غلبه کرد.
سبوس غلات منبع خوبی از فیبر پاستا آلفردو رستورانی است و روغن های گیاهی، غذاهای دریایی و روغن ماهی منابع عالی اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه هستند.
برای برخی از مطالعات مربوط به افزایش مواد مغذی محدود کننده در پاستا به جدول 2 مراجعه کنید، اصلاح گندم دوروم برای افزایش ارزش عملکردی یا دارویی، مفهوم جدیدی است که هنوز در برنامه‌های اصلاح نباتات تجاری مطرح نشده است و به طور سنتی اصلاح نباتات گونه‌های زراعی عمدتاً بر عملکرد، کیفیت، تحمل زیستی و غیرزیستی تمرکز دارد، اما نه تغذیه یا سلامت غذایی.
تحقیقات برخاسته پاستا ژوانی از پروژه HEALTHGRAIN بین سال‌های 2005-2010، تنوع ژنتیکی اجزای اصلی مواد مغذی دانه را توصیف کرد و ابزارهایی برای پرورش دهندگان برای انتخاب ارقام با سطوح بالای ترکیبات سالم ایجاد شد، اما کاربرد تجاری تا همین اواخر محدود بود، برخی از برنامه ها در این زمینه شروع به کار کرده اند و خواننده به بررسی یو و تیان ارجاع داده می شود.
 • منابع:
  1. Development of Novel Pasta Products with Evidence Based Impacts on Health—A Review
 • تبلیغات: 
  1. کاشی ها عناصر واحدی از خاک رس پخته شده
  2. برای دور کردن سوسک باید سرویس بهداشتی را با سود بشویید!!
  3. سگ هاری که با بویدن اسانس شفا پیدا کرد!
  4. میوه خشک های طراحی شده برای کودکان تازه متولد شده!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.