فرش ابریشم طرح شکارگاه در گارگاه تبریز ربوده شد

فرش ها از الیافی ساخته می شوند که بریده، حلقه یا برش و حلقه می شوند. به عنوان فرش ابریشم طرح شکارگاه یک قاعده کلی، با افزایش ارتفاع پرز، فرش نرم تر و مجلل تر می شود، اما تمیز کردن آن نیز سخت تر می شود. اگرچه چندین زیرمجموعه مختلف از سبک های فرش وجود دارد، اما همه در یکی از این سه گروه قرار می گیرند.

شمع حلقه: شمع حلقه چند سطحی دارای دو یا سه ارتفاع حلقه مختلف برای ایجاد یک جلوه طرح دار است.

حلقه های سطح و حلقه های چند سطحی وجود دارد. از آنجایی که نوک نخ ها در معرض دید نیستند، این فرش ها در مکان های پرتردد مانند راهروها و اتاق های خانوادگی بهتر پوشیده می شوند و به خوبی کار می کنند.

گرابل می گوید: فرش های ضخیم بربر برای مناطق پرتردد مناسب هستند، اما حلقه های نخ ضخیم با فاصله محکم، کثیفی را به دام می اندازند و تمیز نگه داشتن آن دشوار است.

شمع‌های برش: شمع‌های مخملی سطحی مجلل و هموار و مناسب برای مناطق رسمی ایجاد می‌کنند.

اینها شامل سبک های معروف به مخمل، ساکسونی و فریز است. آنها ظاهر زیباتر و احساس غنی تری دارند اما به اندازه شمع های حلقه بادوام نیستند.

با این حال، افزودن پیچ و تاب به فیبر، دوام را افزایش می دهد. بروس باکستر، فروشنده/نصب کننده در پاین بوش، نیویورک، می گوید: «هرچه پیچش محکم تر باشد، سخت تر است.

مخمل برای مناطق کم تردد خوب است، اما تمایل به نشان دادن خاک و رد پا دارد. ساکسونی ها پیچ خورده و سپس گرم می شوند، و برای استفاده در پله ها یا راهروها انعطاف پذیری بیشتری به آنها می دهد.” فریزها بیشترین پیچ خوردگی و انعطاف پذیری را دارند.

برش های ترکیبی و برش نخورده یک سطح طرح دار روی فرش ایجاد می کند.تافت های برش خورده و بریده نشده را ترکیب می کند تا سطحی طرح دار ایجاد کند که سایش را پنهان می کند. این یک انتخاب خوب برای اتاق های خانوادگی و سایر مناطق پرتردد است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.